Jak oryginalnie zaprojektować swój ogród?

Jak oryginalnie zaprojektować swój ogród?

Aranżacja ogrodu jest niesamowicie ważna. Odpowiednio przemyślany wystrój sprawia, że całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Jedną z najistotniejszych rzeczy stanowi dobranie odpowiednich elementów dekoracyjnych. O jakich jednak konkretnie mowa?

Moda na sztuczne rośliny

Hodowla kwiatów potrafi być niezwykle pracochłonna. Wymaga poświęcenia sporej ilości czasu oraz oczywiście pieniędzy. Warto także zaznaczyć, że nie każdy odnajduje się w ogrodnictwie. Z tego powodu sporo osób decyduje się na zakup sztucznych roślin. Są one stosunkowo tanie i nie wymagają aż tyle pielęgnacji co ich żywe odpowiedniki. Ponadto świetnie się prezentują przez cały rok. Stanowią świetną alternatywę dla alergików, gdyż nie uczulają. Sztuczna palma wspaniale wygląda postawiona tuż obok drzwi wejściowych, aby przyciągnąć do nich uwagę. Jest jednym z najpopularniejszych wyborów, ponieważ występuje w wielu wariantach. Można kupić modele, które różnią się między sobą między innymi:

– wielkością,

– kolorem,

– rozmieszczeniem liści.

Malutkie egzemplarze będą się świetnie prezentować na zewnętrznych parapetach oraz jako dekoracje stołu. Te większe idealnie się sprawdzą w centralnych punktach ogrodu, nie tylko w sąsiedztwie drzwi, ale też na przykład altany lub oczka wodnego.

W co warto zainwestować?

Nie da się zaprzeczyć, że to rośliny pełnią w ogrodach najważniejszą rolę, zarówno te żywe, jak i ich sztuczne odpowiedniki. Nie można jednak zapominać o innych istotnych elementach. Mowa tu chociażby o donicach. Dobrym pomysłem jest kupowanie wytrzymałych egzemplarzy, które nie ulegną zniszczeniu po pierwszej zimie. Mowa tu o takich modelach, jakie wykonano z mrozoodpornych materiałów. Najtrwalsze są te z tworzywa sztucznego. Jeżeli chodzi o donice z drewna lub ceramiki, mają one niestety skłonności do pękania w trakcie ujemnych temperatur, co nie wpływa pozytywnie na ich wygląd i zaburza aranżację ogrodu. Powoduje też dodatkowe koszty, gdyż trzeba zainwestować w nowe egzemplarze.

Kolejną ciekawą dekorację stanowią figurki. Kiedyś niesamowicie modne były krasnale ogrodowe, obecnie jednak niewielkie grono osób decyduje się na ich zakup. Zamiast tego warto zainwestować w zwierzątka wykonane z tworzywa sztucznego, na przykład jeże. Przy większym budżecie dobrze jest zastanowić się nad zakupem fontanny ogrodowej. Najwytrzymalsze modele tworzy się ze stali nierdzewnej. Ten materiał daje pewność, że dekoracja będzie stanowiła piękną ozdobę ogrodu przez długie lata.

Copyright © 2021